Hej!
På lördag arrangerar vi i Söderköpings IK Flickor 16/17 vårt egna sammandrag på Vikingavallen! Det kommer vara 9 olika lag som spelar matcher på tre planer.
Det kommer finnas en egen kiosk för sammandraget vid matchområdet och där kommer det säljas hembakat, kaffe, grillade hamburgare och snacks.
Så alla som på något sätt är intresserad av att se tjejerna spela matcher och ha roligt eller kanske bara vill bidra till en rolig upplevelse och njuta av godsaker från kiosken är välkomna!
Detta är ju även ett perfekt tillfälle för alla tjejer som är intresserade av att börja med fotboll att komma ner och titta på vårt lag och hur roligt det kan vara att spela matcher mot andra lag!
Varm välkomna till Vikingavallen den 24/5 med start ca kl. 10!
(Om ni är intresserade av att träna och spela med oss, gå in och anmäl er på: https://entry.sportadmin.se/groupsOverview?uid=5FtaNE)